Po pár dňoch oddychu, meračkách a zrušenom practice race sa v nedeľu 19.6.2022 začala ďalšia časť nášho tripu v Dziwnowe- Mládežnícke Majstrovstvá Európy ILCA 4.

Pretekov som sa zúčastnila ako jediná slovenská pretekárka a umiestnila som sa na 112. mieste.

Prvý pretekový deň strávilo všetkých 345 účastníkov na brehu pod „vlajúcimi“ vlajkami AP a s nestabilným 1 až 5-uzlovým vetrom.

Druhý deň nám už šťastie prialo viac a s prvým dievčenským štartom o 13:30 a 13:40, v postupne slabnúcom vetre a dvojmetrových vlnách sme odjazdili tri rozjazdy.

Stredajšie doobedie sme opäť strávili pod vlajkami AP, no o pol piatej sa podarilo odštartovať obe dievčenské skupiny a opäť sme odjazdili tri rozjazdy vo veľmi slabom vetre.

Vo štvrtok 23.6. sme odjazdili dve finálové rozjazdy znova v slabom vetre okolo 4 až 7 uzlov. Musím sa pochváliť, prvú finálovú rozjazdu som odjazdila ako siedma v striebornej skupine, no môj výkon sa mi už nepodarilo zopakovať.

Najveternejší deň pretekov bol piatok, kedy sme odjazdili dve rozjazdy na rovnej hladine vo vetre 9-14 uzlov v smere od pobrežia. Práve tieto „celkom slovenské“ podmienky napísali konečnú výsledkovú listinu, lebo v sobotu 25.6. sme sa opäť v slabom vetre na vodu nedostali. Resp. dostali, ale ja som tam bola presne 27 minút a potom som hodinu čakala kým sa dopretekám hore slipom na breh. O 14:00 bolo vyvesené AP nad A a tým sa začala naša cesta domov.

Trip to bol úspešný a aj napriek tomu, že to boli najväčšie preteky akých som sa kedy zúčastnila, som ich prežila celkom úspešne, aj so stresom ale aj veľkou radosťou.

A samozrejme, chcem poďakovať Michalovi za podávanie vody, ťahanie z vody a na vodu, podávanie vozíka, cenné rady a hlavne za jeho neskutočnú trpezlivosť 😀

Kompletné výsledky nájdete tu:

https://portal.sailingnet.pl/regaty/2022-eurilca-4-youth-european-championships,-open-european-trophy-2022/wyniki/ilca-4-women/#l

Fotogaléria:

https://eurilca.smugmug.com/2022-European-Championships/2022-EurILCA-4-Youth-Europeans

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website