Piatok 27. 5. sa u nás v lodenici, v areáli VDG odštartovala zaujímavá, víkendová akcia. Z Čiech k nám dorazila návšteva, Ben Přikryl, ktorý cez víkend nahradil Miša v pozícii nášho trénera. Priniesol nám trochu iný pohľad na naše jazdenie a dal nové typy ako sa zlepšovať.

Prvý deň tohto podujatia bol najveternejší. Nárazy chodili okolo 20 uzlov, stabilný vietor bol 14 uzlov a fúkalo zo severu. Keďže nás Ben nepoznal, nechal nás, aby sme mu predviedli rabbit štarty na stupačke a zaďáky. Na písknutie sme robili obraty a halzy. Jazdili sme ešte len v trojici, ja, Baška a čerstvá posila nášho tímu, Paťo. Potom ako si nás pozrel, sa rozhodol, čo budeme trénovať po zvyšok víkndu, totiž zdokonaľovať hálzy a obraty.

Sobota nás privítala miernejšími podmienkami a prítomnosťou Peťa Lacka. Ben nám postupne vysvetlil jednotlivé časti obratu a halzy, pridal pár technických vychytávok a šlo sa na vodu. Strávili sme tam asi dve a pol hodiny a snažili sme sa aplikovať nové poznatky do praxe, na čo nám slabý, miestami stredne silný vietor úplne vyhovoval.

Pri halze bolo najväčšie sústredenie na to, aby sme správne pracovali s náklonmi, dostatočne priťahovali oťaže a končili naozaj na zaďáku. Pri obratoch nás zas Ben naučil ako využívať plastové lišty vo vnútri kokpitu na zväčšenie náklona lode. Poobede prifúklo, a tak sme jazdili dlhé zaďáky a stupačky, pričom hlavným cieľom bolo zlepšenie hálz aj za silnejšieho vetra.

V nedeľu sa k nám pridala Laura. Tréning na vode sme začali s nácvikom státia na štartovej čiare, čo nám komplikoval z juhu, teda proti smeru prúdu, prichádzajúci vietor. Mali sme secret štarty, na ktorých sme boli vďaka prúdu zväčša všetci cez čiaru. Potom program pripomínal predchádzajúce dni, opäť sme trénovali obraty a halzy, a niektorí (no dobre… ja a Laura) aj prevracanie lode. Popoludní sme mali už len debreefing a šlo sa domov.

Laure bolo teplo😁

Táto naša akcia sa prekrývala aj s Women Sailing Week, takže Mišo sa hral na fotografa a výsledky jeho práce je možné vidieť aj v tomto článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website