Sezónu 2022 sme úspešne otvorili aprílovým sústredením a Spring Cupom v Izole. Naším hlavným cieľom bolo dobre sa rozjazdiť a vyskúšať si preteky vo väčšej skupine lodí.

Počasie bolo pravé aprílové, keďže nás v Slovinsku privítal sneh a krúpy ale s príchodom tlakovej výše sa podmienky našťastie ustálili a skoro celý týždeň bolo teplo, čo nám ako jachtárom vyhovovalo.

Prvé dni sústredenia sme sa zamerali na techniku jazdy, keďže sme sa po dlhej zime potrebovali opäť skamarátiť s loďkami. Neskôr sme začali trénovať rozjazdy s ILCAčmi z Rakúska, Nemecka a Čiech. Vyskúšali sme si tréning s inými trénermi a vo väčšom fleete v slabšom, a počas pretekov aj v silnejšom vetre.

Spring Cup začal v piatok celkom slušným bezvetrím a vlajkou AP, ale nakoniec sa okolo obeda rozfúkalo (ako sme predpokladali) a odjazdili sme dve rozjazdy. Sobota už vyzerala celkom inak. Nová tlaková níž so sebou priniesla silný vietor (20-25 uzlov) a v takýchto náročných podmienkach sme odjazdili tri rozjazdy aj s predčasnou veľkonočnou kúpačkou. Dokopy sme odjazdili 5 z 9 predpokladaných rozjázd, lebo v nedeľu dostali organizátori rozum a do „lietajúcich potkanov“ (vetra cez 30 uzlov) nás neposlali. Pretekov sa zúčastnilo spolu 62 ILCA 6 lodí a 45 ILCA 4 lodí, takže sme mali obrovskú príležitosť si zajazdiť s ľuďmi z rôznych krajín.

V skratke bolo toto sústredenie Mental!!!

 

Výsledky:

ILCA 4
Barbora Marková 23. miesto

ILCA 6
Peter Rajský 13. miesto
Karolína Sarah Simonová 32. miesto
Peter Dominik Lackó 37. miesto
Dominika Pašuthová 52. miesto

Autorka textu: Baška Marková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website