Škola jachtingu a občianske združenie S vetrom opreteky so základňou v šamorínskom VDG Yacht Centre vznikla iba tento rok, avšak už v priebehu jednej sezóny sa dokázala etablovať v slovenskom jachtárskom svete, s niekoľkými presahmi aj do toho medzinárodného. Naši pretekári trénujú trikrát do týždňa, podľa aktuálneho počasia sa venujú technike jazdy na plachetnici a kondičnej príprave, taktiež nezanedbávajú ani teóriu – meteorológiu, spôsob nastavenia lode, tvorbu stratégie, či taktické manévre. A tento prístup sa osvedčuje.

Dokazujú to tituly Majstrov Slovenska v celkovom poradí (Janka Melišová, Laser 4.7), kategóriach U17 (Peter Rajský, Laser Radial) a najmladšie žiačky (Nikola Kolenčiak, Optimist). V celkovom poradí bola tiež veľmi úspešná Karolína Kolenčiak (3. miesto, Optimist), Peter Lackó (3. miesto, Laser Radial) a Barbora Marková (3. miesto, Laser 4.7). V slovenskom pohári zase hviezdil Peter Rajský, keďže ho vyhral dokonca v dvoch triedach – Laser 4.7 aj Laser Radial.

Slovenský jachting našim pretekárom už začína byť malý, skúsili sme aj niekoľko zahraničných výjazdov napr. na majstrovstvá Českej Republiky, ako aj niekoľko pretekov na maďarskom Balatone, či v Slovinsku. Naši reprezentanti si vyskúšali aj aké je to pretekať s tými naozaj najlepšími na Majstrovstvách sveta, či Európy a nestratili sa ani tu.

Je pred nami ešte veľmi dlhá cesta a veríme že aj úspešná, vykročili sme na ňu ale správne. Učíme sa neustále a veríme že s týmto prístupom budú naši pretekári dosahovať pekné výsledky a hlavne ich tento šport bude naďalej napĺňať a baviť.

Všetko toto by ale nebolo možné bez podpory všetkých rodičov, priateľov, aj väčších sponzorov ako aj Hlavného mesta Bratislavy, ktoré nás podporilo v rámci Podprogramu 1 na podporu pohybových aktivít a neformálneho vzdelávania v oblasti práce s deťmi a mládežou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website