Vážené dámy, vážení páni, toto je moment, ktorý by si zaslúžil, aby ho sprevádzali fanfáry, lebo  práve na tejto stránke, v tejto minúte a sekunde sa zoznamujete s nami, novými laseristami. Ak nás náhodou poznáte z pretekov, máte šťastie, lebo poznáte takých úžasných ľudí ako my 😊 a ak nás nepoznáte, nasledujúci článok je práve pre vás…

Taaakže, naše veľactené mená sú: Barbora Marková (Baška), Peter Rajský, Laura Valentovičová a napokon ja, Dominika Pašuthová. Potom sú tu samozrejme ďalší, ktorí s nami v tejto sezóne trénovali, ale za úplne nových jachtárov sa označiť nedajú, a to Karolína Sarah Simonová, Peter Dominik Lackó a Martin Osuský. Zvyšok laseristov buď netrénuje s nami vo VDG (hoci na sústredeniach sa občas vyskytuje), alebo jazdia ešte kratšie ako my (a to je už čo povedať).

Na pretekoch v Piešťanoch túto jar

Všetci prekvapivo jazdíme lodnú triedu laser, ktorá je zároveň aj olympijskou triedou. Podľa našej výšky, váhy a sily vetra alternujeme dva typy plachiet 4.7-mu (v silnom vetre) a väčší radiál (v slabom a stredne silnom vetre). Baška a Laura jazdia zatiaľ prevažne 4.7-mu, Kaja a všetci chalani už preferujú radiál a ja sa neviem rozhodnúť, čo jazdím viac. Peťo Rajský, Maťo a Peťo Lackó občas jazdia aj štandard.

Okrem pekných tričiek a jazdenia laserov máme spoločné ešte ďalšie minimálne dve veci, ktorými sú… TRÉNINGY A TRÉNER! Áno, aj my, hoci nepochybujeme, že sme mimoriadne talentovaní a úžasní, musíme trénovať, ak sa chceme zlepšiť. A tak chodíme na tréningy do VDG Yacht Centra. Niektorí na bicykli z Bratislavy, iní autobusom a kolobežkou, ďalší autom. Skrátka tak, aby sme sa na vodu dostali trikrát do týždňa. Samozrejme, nie vždy nám to vyjde. Ale snažíme sa.

Naším trénerom je Mišo. Kto je Mišo? Mišo je Mišo. Prečo je Mišo? Lebo je Michal Andel. Čo robí Mišo? Trénuje nás. Tým jeho oficiálne predstavenie končí. Ak vás zaujímajú ďalšie informácie o ňom, prečítajte si články, ktoré budeme zverejňovať v nasledujúcich týždňoch. Aj napriek našej genialite sústredenia bez trénera nezvládame.

Tu jazdíme 🙂

K jachtingu sme sa poväčšine dostali po prvý raz na letných táboroch, či už vo VDG, alebo na Liptovskej Mare. V lete 2020 sme ja, Baška a Laura absolvovali 1. sústredenie. Na jeseň toho roku sa k nám pridal Peťo Rajský. A na jar tohto roka sme začali trénovať naplno. Minimálne u mňa bola jeseň 2020 skôr skúšobná a trénovala som pomerne málo. Dilema, ktorú som riešila, bola jednoduchá: Baví ma to naozaj tak, že mi to stojí za to trepať sa hodinu a pol do Šamorína a hodinu a pol z neho?

Odpoveď bola nakoniec áno. Inak by som nikdy nepísala tento článok.

Kaja, Maťo a Peťo Lackó jazdili už aj predtým. Začínali na optimiste a v čase začiatku tohtoročnej sezóny jazdili na laseri každý z nich aspoň dva roky.

Vážené dámy, vážení páni! Zoznámili ste sa s nami, novými laseristami. Viete, koľko máme rokov, akú lodnú triedu jazdíme. Viete, že nás trénuje Mišo, ktorý je skrátka Mišo, a že trénujeme vo VDG. Takže sme už vlastne kamaráti. Tešilo nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website