Po týždňovom sústredení v Splite sme sa konečne dočkali prvého dňa pretekov Majstrovstiev sveta do 21 rokov. V tento deň sme mali iba jednu úlohu, prejsť meračkami, ktoré nás čakali poobede. Mali sme ambície ísť na vodu keby fúkalo, ale vietor neprišiel. Meračky prebehli bez problémov, takže úloha dňa bola splnená. Ďalší deň sme sa hneď po rozcvičke a rannom behu presunuli do klubu a začali sa pripravovať na practice race. Ako správny jachtári, sme išli na vodu už na obed, aby sme potrénovali čo sa dá. Vietor nám to moc neumožnil, ale tesne pred začatím practice race prifúklo 8-10knt, čo bol najsilnejší vietor odkedy sme sem prišli. Avšak už na prvej bojke vietor padol a my sme sa mohli vrátiť po prvom kole na breh. Ostávalo sa len psychicky pripraviť na zajtrajšie jazdenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Predpoveď vetra bola smutná a práve preto sme prvý deň jazdenia odštartovali s AP na brehu. Na vodu sme sa nakoniec dostali, ale neodjazdila sa ani jedna rozjazda. Žltá aj modrá skupina chalanov odštartovala, ale zrušili im to. Dievčatá neodštartovali vôbec.

V utorok bola predpoveď vetra rovnaká, ale realita bola taká, že sme nevyšli ani na vodu. Už okolo 14:00 odpískali AP nad A. Druhý deň a žiadna rozjazda, to už prestávala byť sranda.

V stredu sme išli bez dlhého čakanie na vodu, kde fúkalo 7knt. Obi dve skupiny chalanov odštartovali na 2-krát. Dievčatá až na 5, čo znamená 12 lodí s BFD. Janka medzi nimi nebola, čim to bude? Modrá skupina, kde bol Sašo dojazdila skrátenú rozjazdu a prišiel do cieľa na 50. mieste. Dievčatám po 2 bojke rozjazdu zrušili a ide sa na breh. Pre dnešok sme dojazdili. Zajtra dievčatá štartujú prvé, nemajú ani 1 rozjazdu.

 

 

 

 

 

 

 

Vo štvrtok sme mali štart už o 9, takže skoré ranné vstávanie nás veľmi potešilo. Opäť nás sprevádzal vietor 7knt a dievčatá odštartovali na prvý krát. Prekvapivo. Sašová skupina odštartovala až na 3-krát. Opakoval sa včerajší scenár, iba sa premiešali skupiny, dievčatá dojazdili celú rozjazdu, žltá skupina chalanov mala skrátenú rozjazdu a modrá so Sašom mali zrušenú. Janka skončila na 53. mieste. Ešte sme čakali na vode hodinu a potom vyvesili AP nad A, takže sa išlo na breh.

Predposledný deň a my máme 1 rozjazdu. Štart opäť o 9:00. Vietor okolo 7-8knt. Sašova aj Jankina skupina odštartovala na prvý krát. Aby nám to nechýbalo, tak scenár z predchádzajúcich dní sa opakoval. Modrá skupina so Sašom dojazdila až do cieľa, dievčatá mali skrátenú rozjazdu a žltá skupina chalanov zrušená. Janka prišla na 64. mieste a Sašo na 62. mieste.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posledný deň sme sa zobudili do veterného dňa. Prišlo jugo, 20-24knt. Kedy sa Janka aj Sašo veľmi „potešili“. Už len cesta na štart, ktorá trvala hodinu bola v tomto silnom vetre a veľkých vlnách zaujímavá. Aby toho nebolo málo, začalo aj krásne pršať. Sašová skupina odštartovala až na 4-krát a Jankina 2-krát. Vietor a vlny nám dali zabrať, ale zvládli sme odjazdiť 3 rozjazdy, dá sa povedať že v cieli sme prišli s úsmevom že sme prežili.

V celkovom poradí sa Janka umiestnila na 68. mieste a Sašo na 142. mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website