V Campione del Garda, na našom obľúbenom jazere, začalo prednedávnom fungovať nové tréningové centrum. A keďže neustále hľadáme možnosti zaujímavého a kvalitného tréningu, bolo iba otázkou času kedy sa sem prídeme pozrieť. Celé pozvanie a organizácia prišlo trochu narýchlo, na udičku dobrého tréningu sa tak nakoniec chytila iba Karolína. A moja maličkosť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Univela je tréningové centrum so všetkým čo k nemu patrí. Dobré ubytovanie, kvalitná reštaurácia, dobre vybavená posilňovňa a lode (takmer) všetkých druhov. My sme si svoje ale priniesli, predsalen jazdiť na svojej lodi má svoje výhody. Ešte pred príchodom sme si písali s miestnym koordinátorom, ktorý tvrdil že náš tréning bude viesť Aaron – Brit o ktorom som z viacerých zdrojov mal veľmi zaujímavé a dobré recenzie. Aké sklamanie teda bolo keď nám miesto neho predstavili Toma – tiež Brita, bohužiaľ ale chlapca bez väčších skúseností, ktorý bol síce fajn ako inštruktor, ale na moje všetečné otázky už odpovedať nevedel. Neskôr sme sa dozvedeli, že Aaron si pár dní pred našim príchodom zlomil členok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Počas celého týždňa sme naplno využívali miestne podnebie – ranná bríza zo severu, potom obedná prestávka kým sa vietor opäť nadýchne a potom ďalšia session poobede. Približne 5 hodín na vode každý deň. Karolína sa učila hlavne správne nakláňať loď pri obratoch, ja som trénoval nový posed na zaďáku a kormidlovanie do vĺn. Tom sa väčšinu času venoval Karolíne a ďalšej účastníčke tréningu, ja som ho využíval hlavne na natáčanie videí a vozenie bójí.

Napriek tomu, že mne miestny tréner príliš nepomohol, veľa vecí som sa opäť naučil sám. Také podmienky ako poskytuje Garda sa hľadajú naozaj ťažko a môcť tu trénovať aspoň ten týždeň je určite veľkým privilégiom. Určite mal tento výjazd zmysel a čo najskôr sa sem vrátime. Ale už s vlastným trénerom 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website