Sobota 13.7 je prvým dňom mládežníckych majstrovstiev sveta v Gdyni, Poľsku. Začali sme ho tak, že sme sa presunuli z Gdaňsku, kde som týždeň strávila na vode v rámci Emerging Nations Program. Registráciu ráno vybavil Michal, ktorý odchádzal skôr kvôli registrácii coachov. Ja som sem prišla poobede, ubytovali sme sa v hoteli a išli si prebrať loď. Po úspešnom prebratí lode, plachty, kontrole všetkých častí lode sme si trochu vydýchli. Jedinou mojou úlohou dnešného dňa bolo dať dokopy loď aby bola pripravená nie len na preteky ale aj zajtrajší tréning v podobe practice race. Dokonca som si nič také podstatné nezabudla. Keď bola loď hotová, moja dnešná jachtárska úloha bola hotová, takže som mala zvyšok dňa voľno. Michal behal po meetingoch pre trénerov a podával postupne informácie. Ja som si podvečer odskočila na meeting ktorý sme mali s našim trénerom z ENP. Po večeri (brutálne dobrej), sme vybehli na medzinárodné vafle, keďže sme zložili skupinku ľudí z rôznych štátov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nedeľa 14.7 začala raňajkami, pokračovala cestou do klubu, kde sme mali úvodný meeting, kde sa rozoberalo všetko podstatné. Dostali sme na záver info o practice race a išli sme si chystať lode. Doladili sme s Michalom pár vecí na mojej lodi a išlo sa na vec. Na vodu som išla o 1,5 hodiny skôr, potrénovala som si sama stupačky, bočáky aj zaďáky. Vietor bol veľmi slabý, fúkalo niečo okolo 2-3m/s. Cesta na štart mi trvala presne 1,5hodiny, lebo jazdíme na okruhu delta, čo je najďalej zo všetkých okruhov. Practice race bol rýchli a poviem úprimne aj divný, keďže dievčatá odštartovali o 20sekúnd skôr a chalani o minútu, ale nikoho to netrápilo z jachtárov, takže sa ani nevracali späť. Prišli sme na prvú bojku a tým pre nás practice race skončil. Ďalšiu hodinu a pol sme sa vracali späť na breh a tým sa opäť končí deň, čo sa týka jazdenia. Utekali sme sa večeru a nachystať sa na opening ceremony. Z ceremoniálu som bola nadšená, naozaj to bol pekný zážitok ale teraz sa už poďme sústrediť na samotné preteky, ktoré začínajú už zajtra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pondelok 15.7 to celé začína. Na dnes sú plánované 2 rozjazdy, my (dievčatá Laser Radial) máme štart naplánovaný na 12:10, čo znamená 11:10 ideme na vodu. Po raňajkách sme išli priamou cestou do klubu, kde sme mali mať meeting opäť s trénerom z ENP (Rob) o 9:00, reálne sa uskutočnil o 10:20. Potom sme s Michalom prebrali všetko o dnešnom jazdení, to znamená že sme sa rozprávali o štarte, stupačke aj zaďákoch, poradil mi a povedal veci ako mám robiť, potom info z ich meetingu a išla som si chystať loď. O pár minút vyvesili AP, lebo vietor bol slabý, okolo 2m/s. Takže sme čakali až do 13:15, vtedy dali dole AP a veľmi ťažko sme sa dostali na vodu. Po takmer hodine a pol sme sa konečne dostali na náš okruh, ktorý bol nekonečne ďaleko, keďže sme išli v sprievode slabého vetra. Na vode sme boli 6 hodín a stihli sme odjazdiť až 1 rozjazdu. Pretože sme čakali kým vietor zosilnie a ustáli sa smer. Keď konečne nastal tento moment, tak chalani neboli schopní hodinu odštartovať. Odštartovali na 7 krát. Konečne prišiel rad aj na nás. Náš štart bol o 18:00. Po štarte som sa trochu zakopala, ale v čas som chytila dobrú zmenu a dokázala som sa v priebehu prvej stupačky vytiahnúť na dobrú pozíciu. Celú rozjazdu som sa držala medzi 20-25 miestom. Na poslednom zaďáku mi ušla Nemka, takže som do cieľa prišla 26 zo 47 lodí. Na breh sme sa vrátili okolo 19:30 a hneď sme utekali na večeru a spať. Samozrejme nechýbal strečing a podobné veci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utorok 16.7 sme sa zobudili do celkom chladného a veterného rána, ktoré ale už o hodinu veterné nebolo. O 8:30 sme mali meeting s našim trénerom z ENP, takže budík bol veľmi skorý. Následne sme chystali lode a čakali na signál, že môžeme ísť na vodu. O 11 sme vyrazili na vodu v sprievode slabého vetra, ktorý sa ale veľmi rýchlo zmenil na nie úplne slabý. Pred prvým štartom sa pekne rozfúkalo a prišli aj vlny. Sila vetra bola okolo 10-12knt. Na dnes boli naplánované 3 rozjazdy, vzhľadom na to, že včera sa odjazdila len jedna. Prvú rozjazdu som do cieľa prišla 37, druhú 43 a poslednú 44. Svoj psychický stav po 2 rozjazde nebudem komentovať. Večer sme mali opäť meeting, potom večera a chystali sme sa spať, ale to sme ešte nevedeli že na naša izba bude centrom večerného hrania kariet s našimi kamarátmi z ENP. Takže spánok sa nám trochu posunul ale pšt.

Streda 17.7 bola kritickým dňom celých majstrovstiev, pretože bol najsilnejší vietor. Ráno bolo veľmi, veľmi, veľmi veterno, takže sme tajne dúfali že to trošku zoslabne, lebo predpoveď bola na 12knt. Čo ani zďaleka nebolo. Dnes sme odjazdili 2 rozjazdy v dosť ťažkých podmienkach. Štart bol klasicky ako každý deň o 12. Prvú rozjazdu fúkalo 17-20knt, nechýbali veľké vlny, ktoré mi celkom robili problém na stupačke, ale naopak, na zaďáku to bola paráda. Bohužiaľ sa mi stala nepríjemná vec, nestihla som v limite prísť do cieľa, keďže sa mi podarilo niekoľko krát po sebe sa prevrátiť. Čo by nebol problém, veď loď sa dá naspäť prevrátiť rýchlo, ale ona mi musela ešte ujsť, mňa zaplavili vlny, loď som nevidela cez vlny a keď som ju našla a prevrátila, tak som prešla 10m a bum zasa. Takže som prišla do cieľa 20sekúnd po limite. Ale tak stáva sa. Druhú rozjazdu vietor výrazne zosilnel na 22-26knt, takže nastalo ešte väčšie trápenie ako prvú rozjazdu. Avšak prežila som a prišla som do cieľa horko-ťažko 45. V celkovom poradí som teda po 3 dňoch 43.

 

 

 

 

 

 

 

 

Predposledný deň začal vyvesením vlajky AP, takže sme mali podobní scenár ako prvý deň. Na vodu sme išli okolo 12:30 v sprievode veľmi slabého vetra. Mali sme naplánované 2 rozjazdy, ktoré sa aj uskutočnili (prekvapivo). Prvú rozjazdu som odjazdila najlepšiu rozjazdu celých majstrovstiev, skončila som v TOP 20 a to konkrétne 16. Vietor sa pohyboval od 6-10knt. Takže vietor bol viac než vyhovujúci pre mňa. Druhú rozjazdu som prišla 33. Vďaka podareným dnešným rozjazdám som sa v celkovom poradí posunula o 3 miesta, čo znamená že som momentálne na 40. mieste. Zajtra nás čaká záverečná rozjazda.

Posledný deň (piatok) začal brutálnym infarktom a prekvapením, keď po ceste z raňajok do klubu ma vystrašil môj brat (Patrik), ktorý žije v Dánsku. Prišiel ma pozrieť a podporiť aj keď len na posledný deň. Na vodu sme išli hneď ráno, s tým že budeme čakať na vode, lebo nefúkalo. Ale nakoniec prišiel vietor v sile 6-8knt, vďaka čomu sme bez čakania odštartovali poslednú rozjazdu pretekov. Táto rozjazda mi úplne nevyšla, prišla som 42, no aj napriek tomu som sa v celkovom poradí posunula o 1 miesto a tým pádom som sa umiestnila na 39.mieste zo 47 lodí. Po príchode na breh nastala únavná vec, odovzdávanie lodí. V kilometrovej rade sme čakali cez 2 hodiny, kým sme sa dostali na rad. Po odovzdaní lode (kde boli menšie problémy) sme išli na hotel zbaliť veci, na večeru a už nás čakalo len ukončenie pretekov v podobe ceremoniálu a cesta domov.

Výsledky tu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Janka Melišová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website