Do Kielu sme prišli v nedeľu 23.6, s malým časovým oneskorením. Vybalili sme lode, dali sme si večeru a išli sme okolo 19:00 na vodu trénovať. Privítal nás pekný vietor 10-12knt a samozrejme nechýbali ani vlny. Zamerali sme sa na stupačky a zaďáky. Po čase sa k nám pridali laseristi z Ruska, takže Janka mala parťáčku na radiala a Michal na štandarda. Chvíľu sme si s nimi zmerali sili na stupačke, kde to nebolo vôbec zlé a pekne sme sa ich držali a nasledoval zaďák, kde sme sa tiež nedali zahanbiť. Po hodinke tréningu sme sa vrátili na breh, zbalili sme lode a tým sa náš prvý deň skončil.

Druhý deň tréningu, pondelok sme začali raňajkami, voľnejšie dopoludnie sme vyplnili štúdiom jachtárskych knižiek a na vodu sme sa vybrali krátko po obede. No vlastne to bol plán ale realita bola taká že sme sa na vodu dostali až okolo 17 kdeže sme sa najskôr zamotali na brehu a potom sme vychytali taký čas, keď sa všetky lodné triedy vracali na breh, takže sme museli čakať. Fúkalo 12 knt a vlny opäť nesklamali. Dnešný tréning bol zameraný na vyvažovanie na stupačke, išli sme dlhé stupačky s menšou pauzou a následne dlhý zaďák, pri ktorom sme sa sústredili na surfovanie vĺn. Na záver sme si dali pekne dlhý bočák a po 2,5 hodinovom intenzívnom tréningu sme sa vybrali na breh.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tretí a zároveň posledný deň tréningu v stredu sme sa rozhodli ísť ráno doobeda na vodu a poobedie potom venovať regenerácii, registrácii a príprave lodí na pretek. Okolo 11 sme isšli na vodu kde fúkalo príjemných 8-10 uzlov a vlny boli výrazne menšie ako predchádzajúce dni. Práve kvôli slabšiemu vetru v okolí brehu sme sa s Michalom vybrali asi hodinkovou stupačkou od brehu smerom na otvorené more, kde sme si zároveň pozreli okruhy, ktoré budeme jazdiť cez preteky. Potom sme už len celú cestu späť striedali dlhšie zaďáky a kratšie stupačky. Tesne pred koncom sme si ešte natrénovali obraty do vĺn a vybrali sa na breh. Pár minút od brehu si vietor povedal že ho nepotrebujeme, takže odišiel a mali sme vážne problém dostať sa na breh. Večer sme vybavili registráciu, nalepili nálepky na loď a išli sa dobre vyspať.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Streda 26.06 bol prvý deň preteku, štart bol o 13:00, čo znamenalo že na vodu sme išli už o 11:30, keďže sme boli na okruhu, ktorý bol vzdialený od brehu tak hodinku. Dnes fúkalo 14-16knt, vlny boli primerané a odjazdili sme 2 rozjazdy bez väčších problémov.

Štvrtok sme sa zobudili do veľmi veterného dňa. Štart bol o 11 a na vodu sa išlo 9:30, v sprievode veľkých vĺn a silného vetra. Cesta na štart bol pekný čistý bočák, keď sme vyšli za cíp na otvorené more, tak nás privítali vlny, cez ktoré sme občas nevideli na okolitý svet. Janke sa podarilo prevrátiť už pred prvou štartovou procedúrou. Prvú rozjazdu fúkalo okolo 16 knt. Podľa predpovede mal vietor časom klesať, ale opak bol pravdou. Vietor začal siliť a tým pádom to bolo ťažšie a tažšie. Druhú a tretiu rozjazdu sa vietor rozhodol vybúriť a zafúkalo v nárazoch do 27knt. Janka odjazdila 2 rozjazdy a Michal 3.

 

 

 

 

 

 

 

 

Predposledný deň preteku sme začali ranným „coach meetingom“ kde sme sa dozvedeli ako to na vode vyzerá, keďže po včerajšom veľmi veternom dni, sem dnes ten vietor veľmi nezablúdil. O 9:30 vyvesili AP na 4 hodiny a tak momentálne čakáme aký bude ďalší postup. O 13:30 má byť ďalši meeting, kde sa rozhodne či sa ide na vodu alebo nie. Na dnes sú plánované 2 rozjazdy. Na vodu sme išli až okolo 16:00 a šartovali sme o 19, v sprievode slabého vetra. Odjazdili sme len jednu rozjazdu.

Posledný deň v sobotu sme išli klasicky o 9:30, pričom prvé znamenie štartu dali už o 10:30, čo bolo o pol hodinu skôr ako sa malo štartovať. Michal skoro nestihol vďaka tomu štart, šťastie bolo že sa štart opakoval. Na vode sme boli 7 hodín, štandardom sa podarilo odjazdiť 3 rozjazdy a radialom 2 (keďže radialov presúvali na iný okruh a dlho čakali kým sa ustáli smer vetra). Janka zajazdila dobrý výsledok, prvú rozjazdu bola 19 a druhú 31.

Výsledky tu.

 

Janka Melišová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website