Po úspešnom preteku Spring Cup, na ktorom sa zúčastnili v lodnej triede laser 4.7 iba jachtári zo Slovenska sme sa rozhodli pod vedením Michala a Mariána zostať na Nových Mlynoch celý týždeň na reprezentačné sústredenie. Našu zostavu tvorili : Sašo Miškov, Miška Pačinová, Janka Melišová, Dominik Vyoral, Alex Malina a neskôr sa k nám pridala aj Kaja Simonová.

Prvý deň sústredenia (pondelok) sme sa zobudili do ´´krásneho´´ daždivého a chladného počasia, začali sme ako vždy rozcvičkou v podobe krátkeho behu a následne strečingom. Nasledovali raňajky, umývanie riadu a išlo sa makať. Po raňajkách sme si povedali na čo bude zameraný tréning, dnes to bolo konkrétne na stupačky a zaďáky. Okolo 11:30 sme išli na vodu kde prebehol intenzívny 3 hodinový tréning. Podmienky boli super, fúkalo 5-6m/s, mierne vlny a dážď. Zamerali sme sa aj na techniku vyvažovania, ktoré je veľmi dôležité. Nechýbalo aj kúpanie (samozrejme nechcené) a s úsmevom na tvári sme sa vrátili na breh. Hneď po návrate na breh nasledoval tréning na brehu. Vzhľadom na to, že sme nemali v blízkosti žiadnu posilňovňu, tak sme si spravili vlastnú. Kruhový tréning bol zostavený z rôznych silových pull alebo push cvikou. Nasledoval poriadny strečing a hurá ide sa variť. Večera sa podarila, trošku pripálené rizoto ale o to väčšia sranda umývať riad potom. Večer sme sa venovali rozboru videí z vody, hľadali chyby a taktiež nechýbali aj nepodarené zábery, ktoré celkom pobavili. Vzhľadom na únavu, ktorá nás prepadla v polovici rozboru sme zbytok videí preložili na ďalší deň a išli sme spať.

Druhý deň sme sa opäť zobudili do krásneho chladného počasia a po výdatnom spánku sa pobrali o 8:30 na rozcvičku. Na raňajky sme si uvarili ovsenú kašu s ovocím a zhromaždili sa v stane, kde sme dokončili rozbor videí z večera. Na obed sme išli na vodu, tento tréning bol zameraný na obraty a halzy. Opäť fúkal vietor 5-6m/s a nechýbali ani vlny. Počas tréningu sa vietor menil, sem tam zosilnel ale aj zoslabol. Samozrejme nebol by to tréning bez toho aby sa niekto neprevrátil a dnes som v tom vynikla ja (Janka), prevrátila som sa nie len hneď 50m od brehu ale aj pri točení bojky, kedy mali všetci 10min pauzu z dôvodu mojej šikovnosti a neschopnosti prevrátiť loď naspäť. Zistili sme naše slabiny v obratoch a halzách, skúšali sme extrémy náklonu lode a vyvažovanie. Po návrate nasledovalo fitko. Večer sme opäť zasadli nad videá, dnes ale nechýbali vtipné momenty (napr. sašove otočenie bojky, kde následne si povedal že ďalej nejde a pohodlne sa zošmykol do lode alebo záber na Janku, ktorá sa snaží prevrátiť loď ale lodi sa nechce, tak sa ešte 5 -krát prevráti zaspäť). Pekný záver dňa.

Predposledný deň sústredenia začal ako vždy, rozcvičkou a raňajkami. Nachystali sme lode a vyrazili na vodu. Tréning sme začali rozcvičkou na vode, čo znamenalo krátke bočáky, zaďáky a stupačky okolo bójok. Nasledovala dlhá stupačka, obraty, následne išiel dlhý zaďák zameraný na surfovanie vĺn. Natrénovali sme ešte bočák a tréning sme ukončili 4 rozjazdami, pričom 4 rozjazdu nedojazdil skoro nikto, z dôvodu silného vetra ktorý k nám prišiel. Na poslednej stupačke sme spustili záchrannú akciu, kde Alex skočil zo svojej lode do vody aby pomohol Janke s prevrátením lode, kde bol sťažeň pekne zapichnutý do dna, keď bola loď úspešne prevrátená, tak Miška naložila Alexa a spravila mu taxi k jeho lodi, ktorú medzitým odplavilo niekde ďalej. Návrat na breh, fitko, strečing a večera.

Posledný deň (štvrtok) bol deň pred pretekmi, čo znamenalo že sa tréning na vode neuskutočnil. Rozcvičku sme ale nevynechali. Po raňajkách sme ešte dopozerali videá z predošlého dňa a išli sme si dať do poriadku lode. Začali sme prehodením tréningových plachiet na pretekárske, pokračovali umývaním a šmirgľovaním lodí a celú akciu sme ukončili futbalom. Jediná Kaja išla na hodinku na vodu s Michalom, kvôli tomu aby sa zoznámila s radialom, kedže na ňom ešte nejazdila. Večer sme si povedali niečo o meteorológii, taktike jazdy a nastaveniach plachty a išli sme na večeru. Po návrate sme dali večerný futbal a išli sa vyspať pred pretekmi.

 

Výsledky Spring Cup

Výsledky Pálavská regata

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website