Každoročné Majstrovstvá Slovenska všetkých lodných tried jazdiacich u nás sa premiérovo konali v novom areáli Yachtcentra pri Šamoríne. Už v priebehu roka sa tu konalo pár testovacích akcií, na Veľkej cene sa ale naplno ukázal potenciál tohoto miesta a organizačné schopnosti usporiadateľov.

Už počas sústredenia, ktoré prebiehalo počas celého týždňa pred pretekmi sme si odskúšali čo môžeme od tejto vody očakávať a popritom každý deň sledovali Pipa ako pobehuje s kosačkou, krovinorezom, či elektrikárom. Zatiaľ čo my sme skúšali silu prúdu a spôsob akým sa točí vietor v zátoke, celý areál sa pripravoval na príchod slovenskej jachtárskej elity.

Táto sa začala objavovať vo štvrtok a v tesnom závese za ňou aj studený front, ktorý počas úvodných dvoch dní pretekov priniesol podmienky blížiace sa ideálu. Každý deň sme tak mohli odjazdiť 4 rozjazdy, ktoré trochu preverili aj fyzickú pripravenosť, ale hlavne taktické myslenie, keďže bolo okrem vplyvu pobrežia brať do úvahy aj prúd.

V nedeľu už bolo síce po fronte a teda aj po vetre, ale 8 pekných rozjázd na určenie zaslúženého poradia úplne stačilo. Prvé Majstrovstvá Slovenska na Dunaji teda boli zároveň aj tými najlepšími aké sme v posledných rokoch zažili. Z hľadiska počasia sme síce mali aj šťastie, určite sa ale potvrdil veľký potenciál, ktorý táto vodná plocha v rámci slovenského jachtingu určite má. A veľká vďaka patrí všetkým organizátorom.

Výsledky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website