EuropaCup Atersee sme plánovali od začiatku sezóny. Po skúsenostiach z minuloročného Wolfgangsee, ktoré je iba o pár kilometrov ďalej sme sa tešili na trochu „senecký“, ale stále kvalitný a veľmi zábavný jachting.

Po postavení lodí a meračkách nasledoval slávnostný nástup, ktorý pre usporiadateľa bohužiaľ dopadol vcelku trápne. Postupne pri vyťahovaní vlajok zúčastnených krajín tieto aj vyhlasovali, človiečik s mikrofónom dokázal ale najprv spomenúť Slovensko pri českej vlajke, ako neskôr aj pri tej slovinskej. Čo ako hanba naberá na obrátkach keď si uvedomíme, že Rakúsko so všetkými týmito troma štátmi susedí. Ale tak nie vždy sa podarí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bohužiaľ, tak ako s vexilologickými (zaoberajúcimi sa vlajkami) znalosťami organizátorov tieto preteky dopadli aj s počasím. Najprv sme v relatívne schopnom vetre vyplávali na vodu, pred štartom začalo ale výdatne pršať, čo by až tak nevadilo, keby to neznamenalo postupné slabnutie vetra. Štandardy prišli ešte na náveternú bójku a Radialy zvládli odštartovať, potom rozjazdu prerušili a vzápätí nás nezmyselne poslali na breh. Nezmyselne preto, že približne o pol hodinu po úplnom odznení dažďa sa opäť začalo rozfúkavať, kým sme ale vyšli znovu na vodu zostával už čas iba na jednu rozjazdu. Michalovi sa tu darilo na prvej stúpačke výborne, keď sa vytiahol na čele prvej skupiny dopredu, pri konflikte s miestnymi rybármi, ktorí nepokladali za dôležité oboznámiť ho s nahodenou udicou vcelku výrazne stratil. Vylepšil si ale loď o pekný červený náter z na kosť rozrezaného prsta od rybárskeho nylonu. Háčiku letiacemu na záver sa zase vyhýbal štýlom Keanu Reavesa v prvom diely Matrixu. Nakoniec aj tak ale prišiel siedmi z 21 štartujúcich. Janka tu skončila piata z 8 lodí v Laser 4.7 dievčatá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bohužiaľ po tejto rozjazde sme si ešte hodinu počkali a odišli na breh, čím sa skončil celý jachting na Atersee na týchto pretekoch. Zostávali ešte 2 dni poflakovania na brehu a občasného pokusu o oblečenie neoprénu, cieľom už ale nikto neprešiel. Budúci ročník bude hádam aj poveternostne lepší, tieto rakúske jazerá majú veľký jachtársky potenciál spojiteľný s rodinnou dovolenkou, keďže ležia kúsok napr. aj od Dachsteinu a sú teda ideálne na turistiku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website