Pred pretekom sme sa rozhodli ja (Janka) a Michal, že si poctivo zatrénujeme na Balatone a tak sme prišli do Maďarska už v pondelok 27.8. Večer sme stihli iba zložiť lode a išli sme spať. Ráno sme začali rozcvičkou, raňajkami a okolo 10 sme sa vybrali na vodu, pri vetre 4-6 uzlov. Tréning bol zameraný na techniku sedenia v lodi v slabom vetre a nastavenia plachty. Mojim cieľom bolo naučiť sa poriadne obraty. Na 250-krát to už celkom išlo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taktiež sme sa zamerali na zaďák, kde sme trénovali halzy. Po 2-hodinovom tréningu sme sa pobrali na obed. Večer sme chceli ísť znova trénovať, ale nevyšli sme ani zo zátoky a už sme sa vracali na breh. Nefúkalo. Vybavili sme registráciu. Neboli by sme to my, aby sa niečo nepokazilo. Zistila som že mám neplatnú poistku. Našťastie ju nekontrolovali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V stredu už začali preteky. Už o 10 sme išli na vodu, pekne fúkalo, ale kým postavili trať tak to zoslablo. Odjazdili sme 1 rozjazdu, kde vietor odišiel už na 2 bojke. Ale Maďarských rozhodcov to nezaujímalo. Po 2 hodinách nám skrátili trať a prišli sme do cieľa vo vetre 1m/s. Ďalšie 2dni sa na vodu ani nešlo, keďže na celom Balatone nefúkalo nič. V sobotu sme doobeda odjazdili 1rozjazdu v predbúrkovom vetre, ktorý klesal a výrazne sa točil. V tejto rozjazde som bola suverénne posledná, okrem štartu som pokazila všetko. Poobede sme išli na vodu v sprievode krásneho vetra 12 uzlov. Táto rozjazda sa mi veľmi podarila, hlavne z toho dôvodu že som bola spokojná so svojim jazdením, čo sa nestáva tak často. Do cieľa som prišla niečo okolo 20 miesta. V tejto rozjazde mi vietor veľmi sadol a snažila som sa využiť všetko čo mi Mišo povedal. Tretiu rozjazdu som opäť pokazila, čo sa podpísalo aj na výsledku. Vietor bol slabý a záverečný zaďák sa zmenil na predobočák, kvôli prichádzajúcej búrke. V nedeľu sa opäť nejazdilo. Zobrala som si cenu (doteraz neviem za čo) a išli sme domov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky budú pravdepodobne niekde tu

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website