Ďalší slovenský pohár triedy Laser Radial sa uskutočnil dňa 30.06-01.07.2018 na Dunaji. Už pri výstupe z auta nás osviežil vietor, ktorý nebol úplne najslabší, práve naopak. Ešte pred nástupom sme z brehu merali vietor, namerali sme pekné nárazy, ktoré dosahovali rýchlosť okolo 28-30 uzlov, jeden dokonca 34 uzlov, po ktorom sme ostali mierne prekvapení. Ale veď kto by si nechcel na Laseri zalietať.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stretli sme sa tu v peknej zostave 6 Laserov (Janka, Paťo, Alex, Sašo, Mišo Boroš a Sonička Borošová). Prvý deň sme odjazdili 4 rozjazdy v silnom vetre, ktorý sa točil celkom často, hlavne na hornej bojke. Sila vetra sa pohybovala okolo 24-26 uzlov, v nárazoch 30-32 uzlov. Všetci sme sa sem-tam okúpali, niektorí boli v tej vode permanentne, ako napríklad Janka a Sašo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sašovi sa jednu rozjazdu podarilo nestihnúť štart, vzhľadom na to, že potreboval cikať tak 2km od štartovej čiary, ale nevadí, aj to sa stáva.V každom prípade to bol veľmi zaujímavý deň, ktorý preveril naše zdatnosti v silnom vetre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalší deň už nebol taký divoký, ale stále fúkalo pekne, takých 20 uzlov zo začiatku ale potom to miestami klesno iba na 8 uzlov .Posledné dve rozjazdy boli zaujímavé, lebo vietor skákal čo sa týka smeru ale aj sily. Aj v tento deň sa nám podarili 4 rozjazdy. Niektorí si pobrali aj ceny na brehu a s dobrým pocitom sme išli domov.

Za fotky ďakujeme René Mikovi

Výsledky:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website