Sústredenie sa začalo vo štvrtok 30.5.2018 v Klube YC imar na Liptovskej Mare pod vedením Michala Andela. Zúčastnili sa ho Dominik Vyoral, Alexander Miškov a Michaela Pačinová (začínajúci Laseristi). Sústredenie bolo zamerané na techniku obratov a jazdu na zadný vietor. Vo štvrtok ráno sme sa stretli o 10:00 v Limare, ako obyčajne na Mare nefúkalo. Dominik sa k nám pridal až po obede vzhľadom na školské povinnosti. Začali sme padleboardingom na krátkej trase k červenej bójke a späť na čas, potom nasledoval nácvik štartov „na padleboarde“, keďže ešte stále nefúkal. Nasledoval kondičný tréning na brehu. Dali sme si obednú pauzu po ktorej dorazil aj Dominik. Michal nám pustil zopár videí na techniku obratov a vyvažovania. Na večer sa pekne rozfúkalo na príjemných 5-6 m/s. Začali sme trénovať prvú (vyostrenie proti vetru) a druhú (náklon lode) fázu obratu. Na vode sme boli 2-3 hodiny.

Na druhý deň sme boli len dvaja (Dominik a Sašo), Miša sa nemohla zúčastniť. Do obedu sme chytili búrkový vietor (7-8 m/s), ktorý ale netrval veľmi dlho. Stihli sme len zopár obratov a krátky zaďák, zamerali sme sa aj na techniku vyvažovania keď to bolo možné. Keď úplne prestalo fúkať vrátili sme sa na breh pol hodinku sme si zacvičili a dali sme si obed. Po obednej pauze sa nám rozfúkalo na príjmných 5-6 m/s. Pokračovali sme treťou (práca s plachtou) a štvrtou (presadnutie a dováženie ľode) fázou obratu. Tréning pozostával z dlhej stúpačky pred Trnovecký camp a dlhého zaďáku naspä, kde sme si vyskúšali jazdu bez kormidla.

V sobotu sa začali preteky Trim cup. Na preteky sa knám prirdal Jakub Oršula a Peter Kincel, takže dokopy nás bolo 5. V sobotu sa rozfúkalo až okolo 16:00 a preto sme boli na vode do západu slnka. Fúkalo stabilných 6-7 m/s. Nedeľa bola upršaná ale na vodu sme sa dostali do vetra podobného sobotnému vetru. Počas pretekov sme odjazdili pekných 6 rozjázd v stabilnom vetre.

Výsledky pretekov:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alexander Miškov

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website