Pohár mládeže je každoročným pretekom Slovenského pohára v lodnej triede Laser Radial. Tento rok nám okrem dobrej zábavy, jedla a spoločnosti prial aj vietor, ktorého bolo síce menej ale na Senec stále dobré. V sobotu fúkalo príjemne okolo 4-5m/s. Samozrejme to bol typický Senecký vietor, takže sa to točilo z minúty na minútu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Už prvá rozjazda začala tak, že dvaja (Miška Pačinová a Alex) ani nestihli prísť na štart. V druhej rozjazde si polovica pretekárov (Janka, Nika a Alex) dali v rozjazde o kolo naviac, o ktorom nevedeli, čo vyvolalo veľký rozruch na vode a ešte väčší po príchode na breh. Táto situácia vyvrcholila protestom na rozhodcovskú komisiu. Posledná, tretia rozjazda, prebehla v celkom pokojnej atmosfére, aj napriek tomu že vietor sa stratil už na predposlednej bójke.

 

 

 

 

 

 

 

 

V nedeľu nám vietor tiež prial, odjazdilo sa až 5 rozjázd v štandardnom 5m/s vetre, ktorý ale v posledných rozjazdách klesal. Alex opäť zahviezdil v jednej rozjazde, v ktorej sa mu vyvliekli oťaže.  V záverečnej rozjazde sme sa už len modlili, aby sme stihli prísť do cieľa, pokiaľ vietor nezoslabne úplne.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po ôsmich rozjazdách, protestoch a improvizácii bolo poradie:

Nikoleta Kescskésová

Alex Zdenek Malina

Janka Melišová

Alexander Miškov

Michaela Pačinová

Peter Kincel

Michal Boroš

Michaela Kesckésová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website