Pálavská regata má niekoľko výhod, ktoré ju robia veľmi obľúbenou. Nové Mlyny sú čo by kameňom dohodil, väčšinou na nich fúka a český spôsob bývania v stanoch/karavanoch, či zábava s ním spojená sú nám blízke. A v neposlednom rade sa tu na bicykloch, či v početných vinárňach vyblázni aj nepretekajúci doprovod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aj tento rok bola teda slovenská účasť kvantitatívne, ale aj kvalitatívne na vyššej úrovni. Na Radiáloch (MČR) lietal Alex Malina(18/44), Miška Kecskésová (25/44), Peter Kincel (26/44), Michal Boroš (27/44) a Janka Melišová (31/44), v Standardoch Paťo Meliš (8/18) a Michal Andel (10/18). Slovenskú výpravu dopĺňali aj „čerešničky na torte“ Frenky (7/34) a Tomáš Mihalík (5!/34) na Finne.

 

ň

 

 

 

 

 

 

 

Po celý čas fúkal štandardný novomlýnsky juho-východ-západ, ktorého zmenu sa dali predvídať asi ako nálady štvorročného rozmaznaného dieťaťa a ustanovil tak pojem Schrödingerovej stúpačky – nemáte šancu vedieť ktorá strana vyjde, pokiaľ si jednu nevyberiete. V sobotu mal na rojzadenie silu okolo 12 uzlov (3 rozjazdy), v nedeľu sem-tam prifúklo aj na 20 (4 rozjazdy) a v pondelok to už bola klasická novomlýnska brutalita v poryvoch hádam aj do 30 (2 rozjazdy). O bahnom označené sťažne, kvalitne prepláchnuté dutiny, blízke stretnutia s nafúknutými kaprami a depresiu zo svojej fyzickej kondície tak nebola núdza. Odjazdil sa však plný počet naplánovaných rozjázd a všetci zúčastnení odchádzali domov s pocitom pekne stráveného víkendu. A Miška aj s pekným videom.

Celé výsledky tu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: E.Skořepová a Z.Mlejnek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website