Konečné znenie:

 • Pre potreby zaradenia do Štátnej Reprezentácie SR sa berú nasledovné lodné triedy a kategórie:

Laser Standardmuži

Laser Radialženy

– muži 

Laser 4.7ženy

                    –  muži do 17 rokov vrátane

Rozhodujúci je vek dovŕšený v danej sezóne (pretekár narodený 1.12.2000 je po celý rok 2018 braný ako 18-ročný)

 • Na zaradenie do reprezentácie je rozhodujúci súčet počtu bodov v príslušnej kategórii z pretekov uvedených v prílohe ako kvalifikačné, iné výsledky sa do tohto hodnotenia nezapočítavajú. V prípade nesplnenia jedného z bodov tejto prílohy (napr. neúčasť na MSR), nie je možné pretekára do reprezentácie nominovať aj keď splnil všetky ostatné body. Príslušnosť k jednotlivej lodnej triede/kategórii nerozhoduje.
 • Nomináciu do Štátnej reprezentácie predkladá ALT Laser Výkonnému výboru SR vždy najneskôr 1.12. pred začiatkom kalendárneho roka v ktorom nominácia naberá účinnosť.

 

PRÍLOHA (kvalifikačné preteky):

 1. Slovenský pohár – min. 3 preteky, v prípade odjazdenia viacerých sa započítavajú tie 3 s najlepším umiestnením
 2. Majstrovstvá SR – poradie v príslušnej hodnotenej kategórii
 3. 3 preteky zo série Europa Cup, World Sailing ranking 50/100/200, alebo Majstrovstvá okolitých krajín. V prípade odjazdenia viacerých sú započítané tie s najvyšším počtom bodov.

 

 

7 thoughts on “Kritéria zaradenia do Štátnej reprezentácie SR – ALT Laser

 1. Ahoj, ja mam pripomienku ku Laser Radial – myslim že vrámci žien by to nemalo byť obmedzene vekom, keďže je to olympijska trieda tak isto ako Laser Standard.

  Linda

 2. N
  Laser 4.7 je do 17 rokov obmedzená iba pre chlapcov. Pre dievčatá nie je vekovo limitovaná. Pre dievča pod 50 kg ktoré presiahne vek 17 rokov nie je šanca byť zaradená do ŠR. Pritom v Laser Radial pre ňu nemá zmysel pretekať, pretože pri normálnom vetre (nad 5 m/s) sa z nej stava štatista. Toto bol dôvod, prečo aj medzinárodná asociácia zrušila vekové obmedzenie pre Laser 4.7 dievčatá.

  Počet pretekárov nominovaných do Štátnej reprezentácie je výsledkom súčtu všetkých pretekajúcich vo všetkých lodných triedach delených číslom 10 a zaokrúhlených smerom nadol. – chápem to ako návrh a pokiaľ trieda nepresadí výnimku zo smernice TR5 alebo nepresadí na GZ zmenu smernice, tak to tam môže byť napísané, ale keďže to je v rozpore s TR5 tak to aplikované nebude.

  Nomináciu do Štátnej reprezentácie predkladá ALT Laser Výkonnému výboru SR pred začiatkom kalendárneho roka v ktorom nominácia naberá účinnosť. – drobná nepresnosť – smernica hovorí o nominácii do 1.12. – kritériá hovoria pred začiatkom roku čo je opäť rozpor a tento bod jje v kritériách zbytočný.

  3 preteky zo série Europa Cup, alebo World Sailing ranking 100/200. V prípade odjazdenia viacerých sú započítané tie s najvyšším počtom bodov – zvážil by som nahradiť World Sailing ranking 50/100/200. Okrem toho je otázny počet 3 – je to fajn ak sú preteky Europa Cupu pomerne blízko, zle ak sú ďaleko. Okrem toho ak je tam WS ranking pre LAR, tak iba pre ženy. L4.7 nemá WS ranking vôbec.

  Najdôležitejšia pripomienka: Takého vyhodnotenie nie je nikde priebežne dostupné a vždy na konci roku ho bude treba ručne vyhodnotiť (a aby sa to dalo skonrolovať aj zverejniť).

 3. Aby sa nepovedalo, že iba pripomienkujem, tak predkladám návrh, ktorý by mala ALT Laser predložiť na GZ SZJ:

  Doplniť v smernici TR5 na koniec bodu 3.2.
  Pre lodné triedy LAS, LAR a L4.7 je počet športovcov, ktorých môže asociácia lodnej triedy zaradiť do štátnej reprezentácie je zhora ohraničený 10% aktívnych športovcov, ktorí v aktuálnom roku aspoň raz pretekali v niektorej z lodných tried LAS, LAR alebo L4.7 zaohrúhlený na cele číslo nadol.
  Jeden pretekár môže byť do štátnej reprezentácie zaradený súčasne v triedach L4.7 a LAR alebo v lodných triedach LAR a LAS.

  • Ďakujem, to je to, čo som tým chcel povedať – počet reprezentantov brať z počtu štartujúcich zo všetkých 3 tried dokopy. A nezávisle na tom ich aj nominovať – napríklad môže byť nominovaný jeden LAS a jeden L4.7, ale aj dvaja LAR, pokiaľ majú lepšie výsledky.

 4. Podmienky zaradenie do štátnej reprezentácie sú takmer totožné s podmienkami zaradenia do OH reprezentácie (pozri bod 3.1 smernice TR5). Rozdiel je iba v tom, že pre OH je treba 2 majstrovstvá krajín, pre ŠR 3 preteky SP. Tým nechcem povedať, že to tak nemôže byť, dávam na zamyslenie, či to tak skutočne chceme.

 5. Chapem to spravne ze pre sezonu 2018 nebude mat laser uzsiu statnu reprezentaciu? Kedze niesu schvalene kriteria a ani navrh ALT nebol podany v termine? Skusme sa inspirovat inymi triedami, aby nakoniec tam vobec mal kto byt nominovany :).

  • On podaný v termíne bol, teraz diskutujeme o jeho prípadných ďalších zmenách. Osobne ale nevidím problém v tom ak tam ani nikto momentálne nominovaný nebude, možnosť byť v reprezentácii by mala byť podľa mňa odmenou za snahu a aj dosiahnuté výsledky, nielen preto „aby tam niekto bol“ 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website