Trojdňové preteky Puchar Rybnika 13.-15.11. v Poľsku boli zároveň posledné zo série Interpohár 2017. V LT Laser Radial reprezentovali Slovensko Maroš Baran (YC Martin) a Matej Brestovský (YC Limar) a v LT Laser 4.7 zase „nováčik“ medzi slovenskými laseristami Dominik Vyoral z YC Limar.

Na miesto konania sme dorazili už vo štvrtok večer po vyčerpávajúcej 3,5h ceste. V piatok ráno sme hneď po vypísaní prihlášok chystali lode, keďže vonku fúkalo pekných 5-6m/s. Nástup tento rok poliaci vynechali a už o 11:00 sa hrnula rozhodcovská loď na vodu. Prvý štart odtrúbili o 11:30 pri sile vetra 6m/s. Prvý deň sa odjazdili 4 regulérne rozjazdy v nárazovom vetre až do 11m/s. Priaznivé podmienky si užívali najmä „radialisti“. Dominik ešte trochu bojoval s loďou ale držal sa v strede poľa. Po vyčerpávajúcom a veternom dni sme sa už všetci tešili na večeru, keďže z vody sme prišli až okolo pol piatej.

Druhý deň bol plánovaný štart na 11:00. Hneď po raňajkách a nastrojení lodí bolo však jasné, že plánovaný štart sa posunie. Keď sa ale vietor zdvihol aspoň na 2,5m/s rozhodcovská loď vyplávala. Laseristi odjazdili 3 rozjazdy v slabom vetre. Najlepšie sa darilo Majovi, vďaka jeho skúsenostiam a ľahkej váhe. Dominik tiež trochu poskočill dopredu, Maťo väčšinou viedol druhú polovicu poľa.

V nedeľu sa už nejazdilo kvôli úplnému bezvetriu.

Z našich získal pódiové umiestnenie v LT Laser Radial Maroš Baran – druhé miesto z 18 lodi, Maťo sa umiestnil na 13.mieste. Dominik skončil v Laser 4.7 na 7.mieste z celkovo 15 lodí.

Pokračovalo sa aj vyhlásením Interpohára 2017. Víťazom v LT Laser Radial sa stal Maroš Baran a Maťo Brestovský skončil na 3.mieste. Gratulujeme!

 

Celá výsledková listina sa zobrazí po kliknutí na tieto odkazy:   Laser Radial   Laser 4.7

Linda Maňková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website