V druhý októbrový víkend sa v Senci zišla vcelku početná komunita jachtárov, ktorí si v rámci Poháru Slovana prišli o.i. aj uctiť dve výrazné postavy v histórii tohto klubu – Ota Malého a Tonku Malú. Aj z tohto dôvodu tvorila početnejšiu flotilu trieda Finn, kde sa zišlo 19 pretekárov zo Slovenska a Moravy. V LT Laser Radial sa zúčastnilo 9 lodí, klasicky poskladaných z domácich, seneckých pretekárov.

Už v piatok fúkalo pekne, v nárazoch aj 10 m/s čo podaktorí využili na tréning. V sobotu však vietor začal postupne zoslabovať až do bezvetria, ktoré bohužiaľ pretrvalo aj celú nedeľu. Prvý štart v sobotu poobede bol však ešte v severozápadnom vetre sily 5 m/s, ktorý dovolil odjazdiť 4 rozjazdy. Počas tej poslednej sa stočil viac na západ a keďže by to znamenalo prestaviť trať, rozhodcovia sa rozhodli radšej preteky v tento deň ukončiť.

Zvyšok dňa a bezveternú nedeľu teda využili niektorí pretekári aspoň na údržbu a čistenie lodí, táto akcia mala vcelku úspech. O vapku a pulírku sa zvádzali boje a obe sa nezastavili sa až do neskorých večerných hodín.

 

 

 

 

 

 

Celý Pohár Slovana sa niesol vo veľmi príjemnom a uvoľnenom duchu, väčšina pretekárov jazdila skôr pre radosť ako kvôli výsledkom. Vietor klasicky, senecky menil smer aj o 20 stupňov, záležalo na ktorej chate práve otvorili okná, s tým ale všetci počítali už pri vypisovaní prihlášok.

V triede Finn už akosi „tradične“ zvíťazil Rudo Lidařík, s rovnakým počtom bodov sa na druhej priečke ocitol „comeback sezóny“ Peter Frenky Mosný. V LT Laser Radial vyhral Michal Andel, nasledovaný Adamom Feriancom a Andrejom Šabom.

Na vyhlásení výsledkov sa okrem Jany Melišovej, ocenenej za prvý štart rozdávali aj ceny víťazom Slovenského pohára LT Laser Radial. Tu zvíťazil Patrik Meliš, v ženách Michaela Kesckésová.

(zľava: vyhlásenie Poháru Slovana, prvý štart Jany Melišovej a víťazi slovenského pohára LT Laser Radial – chýba Maroš Baran na 3. mieste, kvôli svojej účasti na Puchari Rybnika)

Celú výsledkovú listinu Pohára Slovana – memoriálu Ota Malého a Tonky Malej môžete nájsť tu.

Výsledky slovenského pohára v lodnej triede Laser Radial:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website