_DSC5656Mlyny sú blízko, väčšinou na nich aj pekne fúka (alebo sa nepohne ani lístok) a každý amatérsky aj profi vinár vie, prečo výlet na Moravu koncom septembra nemusí byť zrovna nezáživný.

Po návšteve viacerých väčších podujatí bol stret s týmto typom provinčnejšieho jachtingu trochu zábavný, ale to tak ľudsky, naozaj vtipne. Veď prečo by štartová čiara nemohla mať pol míle aj keď súťaží 15 lodí a prečo 15 min. neprekotvovať rozhodcovskú loď aj keď to bude iba o 3 metre. Horšie bolo už zlyhanie v oznamovaní zmeny umiestnenia náveternej bóje pre triedu Laser 4.7 po prvom kole. Títo tak vytrvalo stúpali, kým trochu začudovaní zistili, že zlým smerom. Na príčinu sa prišlo až na druhý deň ráno. Rozhodcovia zistili, že tak trochu ľavá ruka nevedela čo robí pravá, ale aspoň si to vzali na tričko a ospravedlnili sa.

Z hľadiska podmienok to bolo veľmi pekné podujatie, ktoré naozaj preverilo pretekárov z každej strany. Prvé dni fúkalo pomenej, čo nahrávalo taktickejšie založeným jedincom, posledné dva dni prifúklo na klasický Novomlýnsky aquapark – v nárazoch namerali 15 m/s. A že to svišťalo. S niekým horizontálne, s iným vertikálne, okrem dvoch štichov na hlave jedného horlivého štandardistu a pár špinavých plachiet na vršku sťažňa sa však nič tragické neudialo a takmer všetci si to náležite užili.

Výsledkovo sa nám vcelku darilo, v štandardoch skončil Michal Andel zo 14 lodí celkovo 5 (toto umiestnenie si tvrdohlavo držal od prvého dňa, aj keď pred ním aj za ním sa každý deň poradie menilo), Majo Baran pre pár nedokončených rozjázd spadol na 11. miesto aj keď prvé dni sa držal lepšie.

V LT Laser 4.7. sa zúčastnilo 23 lodí, z našich najlepšie odjazdila Janka Melišová na 9. mieste, tesne nasledovaná Alexandrom Miškovom na 10. a Dominikom Vyoralom na 11. mieste (tento sa dosť neplánovane – súdiac podľa jeho vlastného výrazu na stupni víťazov – stal aj Majstrom ČR v kategórii žiactvo, k čomu gratulujeme, zvlášť preto že to boli jeho prvé preteky v tejto LT). Naše ďalšie želiezka v ohni boli Alex Malina na 13. mieste (tu je namieste taktiež poklona, keďže Alex odjazdil celé preteky v požičaných neoprénoch od Pala Andela, jeho vlastné mu totiž počas ranného odjazdu zo Senca ukradli) a ešte Miška Pačinová na 20. mieste.

Celým pretekom nás sprevádzali tiež naši coachi Linda a Giedrius, ktorých podpora a rady či už na vode, alebo počas debriefingov sú veľkým prínosom pre všetkých a to hlavne v čase zoznamovania sa s novou loďou. Niekedy im na oplátku hádam spraví radosť lepší výsledok, nech ich to baví aj naďalej. Celkové výsledky nájdete úplne dolu pod článkom.

A na záver ešte predstava toho ako to vyzerá, keď (už) nemáte svoj neoprén. Pre bližšie informácie odporúčame kontaktovať priamo pána na fotografií:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website